Tarık Akan’a Filiz Akın’dan destek

Türk sinemasının efsane isimlerinden Tarık Akan’ın 14 ay önce akciğer kanserine yakalandığının ortaya çıkması sevenlerini derinden etkilemişti. Usta sanatçının amansız rahatsızlığı, çok sayıda filmde beraber oynadığı, kansere karşı verdiği mücadeleyi de 2 kez kazanan Filiz Akın’ı da çok üzdü. Akın, “Ona gönderdiğimiz içten sevgi ve dua iyileşmesinin önemli bir parçası olacak” dedi.

Filiz Akın, Uçankuş TV’nin İki Kadın Arasında programına yaptığı açıklamada, “Sinemanın belki de en çok festival kazanan filmlerin başrol oyuncusu, kıymetli arkadaşım Tarık Akan’ın kanser olduğuna dair haberleri üzüntüyle okudum. ‘İlaç cevap veriyor, iyiyim, merak etmeyin’ diyen arkadaşım, eminim en kısa zaman da iyileşecek, sağlığına kavuşacak. Eminim, çünkü tıp daha da ilerledi. Bu asrın salgını, tedavi edilebilir bir hastalık haline geldi. Ve de kendi tecrübemden çok samimi söylüyorum. Ona gönderdiğimiz içten sevgi ve dua iyileşmesinin önemli bir parçası olacak” dedi.

57c7efad5659344c30f16f46
Ünlü sanatçı, “Bu hastalıkta moral ve sevgi çok önemli. Ailesi mutlaka etrafındadır. Ona sevgi ve şefkatlerini veriyorlardır ama onu sevenlerden, hayranlarından, tanıdıklarından, rol arkadaşlarından gelen samimi duygular, dualar çok önemli. Ben düşüncelerin yolculuğu olduğu fikrindeyim, muhakkak bir yerlere ulaşıyor. Ona da ulaşacak ve mutlaka iyileşecek diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Hakkında AskSitesi

Avatar

İlginizi çekebilir

Naşide Göktürk son yolculuğuna uğurlandı

Dün tedavi gördüğü Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde hayatını kaybeden sanatçı Naşide Göktürk (51), bugün son yolculuğuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir